top of page
  • Zdjęcie autoraartvoglio

Trendy w projektowaniu łazienek

Zaktualizowano: 22 lut

W projektowaniu łazienek pojawiają się różne nowe trendy, które odzwierciedlają zmieniające się preferencje i potrzeby użytkowników. Kilka z najpopularniejszych trendów to:

  1. Minimalistyczne designy: Coraz więcej osób wybiera minimalistyczne i proste wzornictwo w łazienkach. Czyste linie, jasne kolory i minimalna ilość akcesoriów są cechami tego trendu.

  2. Naturalne materiały: Coraz większą popularnością cieszą się naturalne materiały, takie jak drewno, kamień i glazura. Te materiały dodają łazience charakteru i stwarzają przytulną atmosferę.

  3. Technologiczne innowacje: Technologia odgrywa coraz większą rolę w projekcie łazienek. Wszystko, począwszy od inteligentnych toalet, umywalek ze wbudowaną elektroniką, po różnego rodzaju funkcje sterowane inteligentnymi systemami, jest uwzględniane w nowoczesnych projektach.

  4. Oświetlenie: Kreatywne i efektywne oświetlenie jest coraz bardziej popularne w projektowaniu łazienek. Wielu projektantów eksperymentuje z różnymi rodzajami oświetlenia, takimi jak taśmy LED, reflektory, żyrandole, które podkreślają piękno łazienki.

  5. Bezbarierowe łazienki: W ostatnich latach zyskują popularność łazienki zaprojektowane w sposób dostępny dla osób starszych i niepełnosprawnych. Elementy takie jak prysznice bez progów, uchwyty, szerokie drzwi i wygodne udogodnienia są projektowane, aby spełnić różne potrzeby użytkowników.

  6. Kolorystyka: Kolorystyka łazienek również ulega zmianom. Obecnie coraz bardziej popularne są pastelowe i stonowane kolory, takie jak mięta, beże, szarości i niebieskie odcienie. Kolory te nadają łazience elegancji i spokoju.

To tylko kilka trendów, które obecnie widzimy w projektowaniu łazienek. Projektanci i producenci mebli i akcesoriów łazienkowych ciągle wprowadzają nowe pomysły i rozwiązania, aby sprostać różnym gustom i oczekiwaniom użytkowników.